Мінекономіки розробить оновлений прогноз для бюджету протягом найближчих декількох тижнів

Hromadske

-

27.09.2019 10:47

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства впродовж наступних декількох тижнів планує розробити оновлений макроекономічний прогноз, на якому базується бюджет України.

Про це повідомив новий заступник міністр розвитку економіки та колишній очільник департаменту прогнозування Нацбанку Сергій Ніколайчук, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я думаю, що у найближчі декілька тижнів його (макроекономічний прогноз — ред.) можна очікувати», — повідомив Ніколайчук.

Зазначимо, що проєкт закону про державний бюджет на 2020 рік, який уряд вніс до парламенту, розраховували на макроекономічному прогнозі, який розробили у травні 2019 року. Зокрема, там враховане зростання економіки на 3% замість анонсованих урядом Олексія Гончарука 5-7%.

В уряді зазначали, що до другого читання бюджет на 2020 рік буде перероблено, зокрема у ньому врахують нові економічні прогнози та проведення економічних реформ в Україні.

20 вересня проєкт бюджету на 2020 рік офіційно представили у Верховній Раді.

За словами Оксани Маркарової, цьогоріч разом з проєктом бюджету на наступний рік уряд вперше не подаватиме змін до Податкового кодексу, як робив це у всі попередні роки: бюджет-2020 розраховано на чинних ставках податків та зборів, а також чинних податкових правилах

15 вересня, у неділю, уряд вніс до Ради законопроєкт №2000 «Про державний бюджет на 2020 рік». Раніше під цим номером на сайті Ради зареєстрували законопроєкт «Про бюдлт».

У бюджеті передбачено зростання мінімальної зарплати до 4723 гривень на місяць, доходи бюджету очікуються в 1 трильйон 79 мільярдів гривень. Витрати — 1,17 трильйона гривень, дефіцит бюджету — 2,09% від ВВП.

У самому бюджеті середній курс долару не закладений, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 гривні за долар.

Видатки на оборону збільшаться на 33,8 мільярда гривень — до 245,8 мільярда. На забезпечення енергетичної незалежності передбачено 2 мільярди, на розвиток дорожньої інфраструктури — 74,4 мільярда, фінансування Пенсійного фонду — 172,6 мільярда.

У бюджеті передбачено 438,1 мільярда гривень на виплату державних боргів — це близько 40% бюджету. При цьому частка держави в економіці має зменшитися.

Утім, в уряді наголосили, що проєкт бюджету, який внесли до Ради, складено на економічному прогнозі попереднього уряду. Також бюджет не враховує всіх запланованих реформ, які Кабмін планує провести, зокрема земельної. Тому остаточні цифри щодо доходів, курсу валют, дефіциту та іншого будуть відомі до розгляду документу депутатами в другому читанні, яке має відбутися до 2 листопада.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

ORIGINAL POST

Hromadske added by Celyn Grimes

Comments

There are no comments yet.

You must log in to post a comment.

Similar news

no