Відомству Авакова хочуть надати функції військової розвідки, - Центр протидії корупції

espreso

-

16.01.2020 08:16

You are reading a deleted news piece

This article has been deleted by espreso on 20.01.2020 03:40. We keep a copy of it on Undelete.news website available for everyone.

Про це ГО "Центр протидії корупції" повідомила в Facebook.

"Вчора, 15 січня, Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав до першого читання законопроєкт № 2412 “Про розвідку”. Однією з найризиковіших у запропонованій комітетом версії є норми, які наділяють Національну гвардію статусом суб’єкта системи воєнної розвідки", - вважають у ЦПК.

У центрі вважають, що через знаходження Нацгвардії у під сферою контролю МВС, у системі Міністерства створюється повноцінна паралельна система військових і правоохоронних формувань тепер уже із можливостями розвідки.

“Це означає надзвичайні повноваження із розвідки для органу в системі МВС. Норми дозволяють залучати Нацгвардію для виконання розвідувальних завдань у військовій сфері. Формулювання проекту настільки широкі та загальні, що на практиці це може вийти далеко за межі розвідки під час виконання військових завдань та перетворитися у зловживання. Наприклад, на виконання завдань розвідки у Нацгвардії зможуть мати таємний бюджет для закупівель та впроваджувати агентів до різних установ за кордоном”, - прокоментувала член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Наразі в системі воєнної розвідки виключна компетенція з військової розвідки у розвідувального органу Міноборони. Президент пропонував додати до суб’єктів ще окремі військові частини та органи управління військової розвідки Збройних Сил. Проте, Комітет вирішив доповнити цей перелік іще підрозділами Нацгвардії. Наразі Нацгвардія немає подібних можливостей.

У ЦПК відзначають, що, в разі прийняття законопроєкта, підрозділи Нацгвардії отримають вплив далеко за межі України та зможуть впроваджувати агентуру за кордоном, організовувати там спецоперації (наприклад, мати агентів у посольствах як українських, так і іноземних в Україні, урядах, оборонних структурах інших держав, міжнародних організаціях та просувати там необхідні питання, отримувати інформацію). Також у законопроєкті передбачена можливість таємного бюджету для Нацгвардії.

"Враховуючи, що більшість розвідувальної інформації та діяльності буде поза прокурорським контролем, ця паралельна система отримує надпотужний та неконтрольований інструмент впливу", - заявили в ЦПК.

Більше того, проєкт вносить зміни і до Кримінального процесуального кодексу вводячи гарантії для осіб, яким відома інформація про розвідувальну таємницю. Такі особи не зможуть бути допитані щодо цих питань.

ORIGINAL POST

espreso added by Sadiyah Mckee

Comments

There are no comments yet.

You must log in to post a comment.

Similar news

no